Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaWizyta studyjna gości z Francji w Krotoszynie
Miasto i Gmina Krotoszyn - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

Wizyta studyjna gości z Francji w Krotoszynie

Dnia 14 kwietnia 2026 roku Burmistrz Krotoszyna Natalia Robakowska spotkała się z przedstawicielkami administracji Lycée François Rabelais z partnerskiego miasta Fontenay-le-Comte. Wizyta odbyła się w ramach programu Erasmus i miała charakter studyjny.

Dwie przedstawicielki francuskiej szkoły goszczą w Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie, gdzie zapoznają się z funkcjonowaniem polskiego systemu edukacji, organizacją pracy placówki oraz dobrymi praktykami w zakresie współpracy międzynarodowej.

W spotkaniu w Urzędzie Miejskim uczestniczyły również: wicedyrektor ZSP nr 1 Jolanta Podziemska, pełniąca jednocześnie funkcję przewodniczącej Krotoszyńskiego Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Francuskiej, Wiesława Twardowska – aktywnie zaangażowana w działalność Towarzystwa, a także Mariola Koczorowska z Biura Burmistrza, odpowiedzialna m.in. za współpracę międzynarodową.

Podczas spotkania rozmawiano przede wszystkim o zagadnieniach związanych z oświatą – wyzwaniach, przed którymi stoją szkoły, kierunkach kształcenia oraz organizacji systemu edukacji w Polsce i we Francji. Omówiono także dotychczasowe wspólne projekty realizowane pomiędzy Krotoszynem a Fontenay-le-Comte.

Dziękujemy za wizytę i miłe spotkanie.


Wiadomość pochodzi ze strony https://krotoszyn.pl/aktualnosc-47538-wizyta_studyjna_gosci_z_francji_w.html

Co o tym myślisz?

1 odpowiedzi

Galeria

  • rss.png
  • rss.png
  • rss.png