Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaII Niebieskie Igrzyska w Benicach
Miasto i Gmina Krotoszyn - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

II Niebieskie Igrzyska w Benicach

Niebieskie Igrzyska są formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadającego na 2 kwietnia oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Ich celem jest pokazanie, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe służą integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi.

Niebieskie Igrzyska to ogólnopolskie i polonijne wydarzenie, łączące stowarzyszenia, instytucje oraz środowiska działające na rzecz społecznego włączania i aktywizacji osób z niepełnosprawnościami. W tym roku, już po raz drugi, do tej akcji włączyła się społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Benicach. Organizatorkami wydarzenia były nauczycielki: Anna Moraś-Zakrzewicka, Marzena Karwik oraz Paulina Radojewska. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji sportowych czuwał pan Mariusz Marcisz.

17 kwietnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy placówki solidarnie ubrali się na niebiesko – kolor symbolizujący wsparcie dla osób w spektrum autyzmu. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowanych konkurencjach sportowych, którym towarzyszyły radość, współpraca i duch fair play.

Niebieskie Igrzyska to nie tylko aktywność fizyczna, ale przede wszystkim ważna lekcja empatii, zrozumienia i otwartości na drugiego człowieka. To także wydarzenie, które pokazuje, że dzieci i młodzież ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi są częścią szkolnej społeczności. Wspólne przeżywanie tego wartościowego i integrującego wydarzenia na pewno zagości na stałe w benickim kalendarzu.

Tekst i zdjęcia: Paulina Radojewska


Wiadomość pochodzi ze strony https://krotoszyn.pl/aktualnosc-47603-ii_niebieskie_igrzyska_w_benicach.html

Co o tym myślisz?

2 odpowiedzi

Galeria

  • rss.png
  • rss.png