Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaIII Gminny Konkurs „Majówka z Polską” w Muzeum Regionalnym w Krotoszynie
Miasto i Gmina Krotoszyn - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

III Gminny Konkurs „Majówka z Polską” w Muzeum Regionalnym w Krotoszynie

8 maja w Muzeum Regionalne im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie odbył się III Gminny Konkurs „Majówka z Polską”, zorganizowany przez nauczycielki Szkoły Podstawowej w Benicach – Paulinę Radojewską i Agnieszkę Rybę.

W wydarzeniu udział wzięło 9 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z terenu gminy. Uczestnicy zmierzyli się z szeregiem zadań związanych z patriotyzmem, historią i wiedzą o Polsce, a także musieli wydostać się z przygotowanego escape roomu. Rywalizacji towarzyszyły duże emocje oraz presja czasu.

Konkursowe zadania dotyczyły m.in. polskiego sportu, geografii, roślinności i filmu. Dzięki różnorodnym konkurencjom młodzi uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę, umiejętność logicznego myślenia oraz współpracę w grupie.

Po zaciętej rywalizacji miejsca na podium zajęły:

I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Biadkach
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8 im. Marii Skłodowskiej-Curie
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 15 maja w Urzędzie Miejskim w gabinecie Burmistrza Krotoszyna. Laureaci odebrali nagrody z rąk burmistrz Natalii Robakowskiej, zastępcy burmistrza Cezarego Grendy, dyrektora Muzeum Regionalnego Piotra Mikołajczyka oraz dyrektor szkoły podstawowej w Benicach Sabiny Rybakowskiej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i sportową atmosferę, a Muzeum za gościnę oraz współpracę przy organizacji wydarzenia. 


Wiadomość pochodzi ze strony https://krotoszyn.pl/aktualnosc-47915-iii_gminny_konkurs_majowka_z_polska_w.html

Co o tym myślisz?

3 odpowiedzi

Galeria

  • rss.png
  • rss.png